Menhelyeink

Ismerd meg a HEROSZ menhelyeit országszerte! Segíts a rászoruló állatoknak önkéntesként vagy örökbefogadóként, és támogasd munkánkat adományoddal.

Budapesti
Állatotthon

1223 Budapest, Nyél u. 239.

Kiskunfélegyházi Állatmenhely

6100 Kiskunfélegyháza, Csólyosi út, Nyomás IX.

Ózdi
Állatmenhely

3600 Ózd-Kiskapud, Hrsz: 0165/2

Székesfehérvári Állatotthon

8000 Székesfehérvár, Takarodó út 5.

Szentesi
Állatmenhely

6600 Szentes, Nagynyomás 76.

Kiskunfélegyházi Állatmenhely

A HEROSZ Kiskunfélegyházi szervezete és a  Fidó Bácsi Közhasznú Alapítvány 2003 óta működteti közösen a kutyamenhelyet Kiskunfélegyházán. Mindkét szervezet állatvédő tevékenységet folytat, így a cél közös, a Kiskunfélegyháza környékén kóborló kutyák biztonságos és szakszerű elhelyezése, gondozása és szerető gazdához való juttatása.

Az elmúlt években több száz négylábúnak segítettek gazdára találni. Éves szinten 200 kutyáról gondoskodnak, havonta átlagosan 60-65 kutyát látnak el. 2015 óta a gyepmesteri telep működtetése is a feladatuk, így az állatbefogás és a menhelyi munka egymásra épül. Kerülnek hozzájuk rendőrség által lefoglalt, utcáról befogott, sérült és saját gazda által leadott, megunt állatok. Menhelyükön nem történik altatás, céljuk a rászoruló kutyák megmentése, biztosítva ezzel a jövőt számukra. Jelenleg 4 állandó lakója van a menhelynek, akik hosszú évek óta ott élnek, s akikre gondoskodás vár életük végéig.

A menhelyről csakis kiváló egészségi állapotban lévő, féregtelenített, bolhátlanított, kötelező védőoltással rendelkező kutyusok fogadhatók örökbe. Folyamatos  a kutyák ivartalanítása,  az állatotthonból csak ivartalanított kan kutya kerülhet gazdához. Természetesen a szuka kutyákat is igyekeznek ivartalanítani, ahogy anyagi forrásaik lehetővé teszik.

Sikerült négy mobil kennelt felállítani az eb-rendészeti telepen. Így bővült ott is a férőhelyek száma.  A menhelyen 18 kennel, az eb-rendészeti telepen 13 kennel található.

Önkénteseik segítségével évek óta tartanak állatvédelmi rendezvényeket, melynek egyik célja a felelős állattartásra nevelés, tevékenységük népszerűsítése, és támogatók szerzése.

Cím: 6100 Kiskunfélegyháza, Csólyosi út, Nyomás IX.

Telefon: 0670/4343-002

e-mail: info@menhelykkfhaza.hu

Telepvezető: Bay Diana

Nyitva tartás: minden nap 13-15 óra között

Bankszámlaszám: 11732071-20027894

IBAN: HU74 1173 2071 2002 7894 0000 0000

SWIFT kód: OTPVHUHB

Ózdi Állatmenhely

A tagszervezetet 2003-ban hoztuk létre, azóta is nagy erőkkel mentik a környékbeli bajba került állatokat, építik a kutyamenhelyet, és ellátják az átlagban 220 kutyából álló, közvetlenül pártfogásukba tartozó Falkát. Kutyáikat csakis oltásokkal, chipezve, és 7 hónap felett ivartalanítva adják örökbe, fiatalabb állatokat ivartalanítási kötelezettséggel. Éves viszonylatban 70 kutyát és 10 cicát adnak örökbe.

Felépült a kifutó, amit egy ”Jótékonysági  bál” bevételéből tudtak finanszírozni. A telepen 56 kennel van.

A területük határainak rendezése folyamatban van,  az ózdi önkormányzat ebben segítséget ígért.  Sikerült  a menhely mellett lévő kis MÁV-házat kibérelni, ezt gazdasági épületként használják.

Herosz-Kiskapud menhely:

Cím: 3600 Ózd-Kiskapud, Hrsz: 0165/2

Telefon: 0670/597-8277

email: dikuszka@gmail.com

Telepvezető: Fazekas Ildikó

Nyitva tartás: minden nap 15-19 óra között

Bankszámlaszám: 11734121-20043678

Székesfehérvári Állatotthon

Név: Herman Ottó Magyar Országos Állat- és Természetvédő Egyesület Fejér Megyei Szervezete
Megalakulás éve: 1988
Taglétszám: 188 fő
Az országos egyesület Alapszabályát és Szervezeti Működési Szabályzatát változtatás nélkül elfogadtuk.
Elnök: Dr. Berey Attila, állatorvos
Titkár: Krepsz Gyöngyi, zoológus
Székhely, Állatotthon címe: 8000 Székesfehérvár, Takarodó út 5.

Nyitvatartás: minden nap 14-16.30 között

Telefon: (30) 9858-309
E-mail: fejer.megye@herosz.hu
Honlap: http://fehervariallatotthon.hu
Bélyegző: Herman Ottó Magyar Országos Állat- és Természetvédő Egyesület Fejér Megyei Szervezete Székesfehérvár
Adószám: 19816016-1-43
Bankszámla száma: OTP Bank 11736116-20084974-00000000

Tevékenységünk

  • Létrehoztuk és 1992-óta működtetjük székesfehérvári állatotthonunkat, ahol átmenetileg elhelyezzük és gondozzuk a gazdátlanná vált állatokat, míg új, szerető gazdára találnak.
  • Állatközvetítő szolgálatunk nyilvántartásba veszi az elveszett, talált állatokat és az új gazdira várókat.
  • Állatvédelmi tanácsadó szolgálatunk a jogszabályok adta lehetőségeken belül fellép mindenfajta állatkínzás és természetrongálás ellen, a lakosságnak tanácsadást biztosít.
  • Az ifjúság helyes szemléletformálása érdekében 1995 óta nyaranta állat- és természetvédelmi napközit szervezünk a kutyamenhelyen. A napközi keretében a gyerekek természetvédelmi- és ökológiai alapismereteket szereznek, megismerkednek az állatok ellátásával. 1997-ben a tábor keretében botanikai tanösvény létesítését kezdtük el a Sóstó Természetvédelmi területen. Hét éven keresztül szerveztünk egy hetes sátortáborokat. Első alkalommal a Déli-Vértesben Csákberény környékét, botanikai-geológiai sajátosságát tanulmányoztuk. Ennek folytatásaként a következő évben a Váli-medencét derítettük fel. Jártunk a Velencei-hegységben, a Balaton-felvidéken, a Vértesalján. Célunk az élőlények iránti tiszteletre, környezetünkkel szembeni toleranciára nevelés. A Bakony, a Gaja-völgy világát is megismertük.
  • Évről-évre akciót hirdetünk a megunt húsvéti nyuszik elhelyezésére.
  • Környezeti nevelési munkánk során fogadunk óvodai, iskolai csoportokat az állatotthonban, szívesen tartunk előadásokat, foglalkozásokat. 2007-ben elindítottuk gyerektagozatunkat, jelenleg 5 iskolából és egy óvodából közel 250 tagunk van, a gyerekek minden hónapban állatvédelmi foglalkozáson vesznek részt.
  • Aktív szervezői vagyunk a különböző jeles napok alkalmából tartott városi rendezvényeknek (Madarak és Fák Napja, Föld Napja, Víz Világnapja, Takarítási Világnap). Az Állatok Világnapja alkalmából egész napos, hagyományteremtő rendezvényt szervezünk az állatbarátok részére. Évente rendezői voltnk a Föld Napja alkalmából szervezett Zöld Bálnak.
  • Segítséget nyújtunk a dr. Berkényi Tamás által létesített Vadmadárkórház működéséhez, melynek célja a beteg, sérült vadon élő madarak gyógyítása, majd visszahelyezésük természetes környezetükbe.
  • 1997-2003 között negyedévente megjelentetjtük Zöldövezet című híradónkat, melyben tájékoztattuk az állatbarátokat az állatvédelem aktuális kérdéseiről, munkánkról. Szeretnénk az újságot hamvaiból felébreszteni, on-line formában.
  • Szervezetünk komoly hangsúlyt fektet a környezeti nevelésre. Ennek elősegítése érdekében 1999-ben 3 napos Környezeti Nevelési Konferenciát tartottunk a megye pedagógusainak. A meghívott előadók elméleti képzést nyújtottak az állatvédelmi törvényről, a zoonózisokról, a tanórán kívüli környezeti nevelés lehetőségeiről, a pályázatírás fortélyairól. A délelőtti képzést vidám hangulatú terepgyakorlat követte. Konferenciánkat sikeresnek tekintjük a visszajelzések alapján. 2008-ban a gyerektagozat záró rendezvényeként egy látványos bemutatókkal egybekötött értékelő konferenciát tartottunk a környezeti nevelési munkáról, neves meghívott előadókkal.
  • Forszírozzuk városunkban a lakótelepi kutyafuttatók kialakítását és a kultúrált állattartás érdekében az ebtulajdonosok körében a kutyaürülék gyűjtő zacskók használatát.
  • Szervezetünk adott otthont 1999 októberében az Állatotthonok II. és 2001-ben az V. Országos Fórumának. Az ország 65 állat- és természetvédő civil szervezetének számos képviselője jelent meg. Fő téma a kóborállatok kérdése volt. A meghívott polgármesterek és jegyzők is véleményt alkottak a kérdésben.
  • 2005-ben megszerveztük az Állatvédő Egyesületek első Egyeztető Fórumát, amelynek célja ezen szervezetek érdekképviselete.
  • 2005-ben német és svájci adományozóink részére támogató fórumot szerveztünk, ahol a helyi önkormányzat képviselőivel is találkoztak, a fórum résztvevőivel ismertettük eddig elért eredményeinket, jövőbeni terveinket.
  • Egyik legnagyobb támogatónk a németországi Tierschutzprojekt Ungarn e.V., az ő segítségükkel és Barbara Töpfer bonni állatvédő támogatásával jelentős fejlesztéseket valósítottunk meg az Állatotthonban 2003-2006 között: macskaház átadása, egyedi kennelsor, állatorvosi egység kialakítása, kölyökkutya elkülönítő kialakítása, kölyökház.
  • A Tierschutzprojekt Ungarn e.V. segítségével működik állatorvosi részlegünk, felújításra került a karantén, melyet fűtéssel is elláttunk.
  • Német támogatóink segítségével oktató szobát, cicaóvodát adtunk át 2008-ban.
  • Önkénteseink segítségével működik honlapunk, az országos honlapon rendszeresen megjelenünk angol és német nyelven is. A Facebook és iwiw közösségi portálokon is jelen vagyunk.
  • Önkénteseink rendszeresen jelen vannak városi és országos rendezvényeken, konferenciákon, bemutatva szervezetünk tevékenységét.
  • 2009 óta vasárnaponként kutyaséták zajlanak az állatotthonban, melyeken rendszeresen 30-40 fő vesz részt.
  • Önkénteseink rendszeresen foglalkoznak az állatokkal, szocializációjukat, örökbe adásukat segítve.
  • 2011-ben indult el a 4Tappancs-Herosz iskola, melynek segítségével az állatotthon lakóit tanítjuk, készítjük fel az új otthonban való minél jobb beilleszkedésre.
  • Német támogatóink, a Hund und Katz Tierhilfe segítségével és egy IBM pályázatnak köszönhetően be tudtuk vezetni a földgázt az állatotthon több épületében.
  • 2017-ben állataink a Dog Garden Kutyaiskola kurzusain tanulhatnak, önkénteseink segítségével.

Munkatársaink

Krepsz Gyöngyi – Telepvezető, HEROSZ Fejér Megyei Szervezetének titkára, Zoológus
Betti – Dolgozó, tőle kérdezhetsz mindent
Tünde – Dolgozó, tőle kérdezhetsz mindent

Szentesi Állatmenhely

A Szentesi Állatvédő Egyesület 1993-ban alakult meg, Dr. Szécsényiné Csergő Judit által. 1996-ban az egyesület az önkormányzattól telket kapott Szentes, Nagynyomás 76. szám alatt, örökös használatra. Ezen egy romos tanya állt, ami a képen is látható, valamint égig érő gaz. Lelkes állatbarátok közreműködésével kitakarították az udvart, és helyreállították az épületet. Az önkormányzat körbe kerítette a telket és egy Amerikában élő Szentesről elszármazott honfitársunk adományaként megépült az első tégla kenelsor. Eleinte alig volt lakója a menhelynek. Ahogy a kutyaállomány szaporodott egyre több kenelre volt szükség. A növekvő létszám és a munka ellátására Szécsényiné Jutkához állatszerető önkéntesek csatlakoztak és sokszor erõn felüli munkával gondozták az állatokat. 2000-ben már kicsinek bizonyult a terület. Egy másik kutyabarát Zsilléné eladta mentettréti tanyáját, és megvette a szomszédos telket, hogy újabb kutyák kerülhessenek befogadásra. A menhely Szentes város és környéke számára hiánypótló szolgáltatás lett. Szécsényiné Jutka 2006-ig irányította a menhely életét. Város szerte ismerték őt. Elhivatottsága, állatszeretete példamutató magatartása nekünk utódoknak is irányadó lehet. Köszönjük neki és nagyraértékeljük az elért eredményeket. Célunk, hogy tovább folytassuk az ő általa megkezdett munkát.
HEROSZ Szentesi Szervezete
Deák Ferenc, telepvezető: 0630-9473570

Adószám: 19816016-1-43

Számlaszám: 11735043-20026312

6600 Szentes, Nagynyomás 76 szám
Látogatási idő: H-Cs: 12-16 óráig, P: 9-12 óráig
Szo: 8-11 óráig, V: 12-16 óráig
E-mail: heroszszentes@gmail.com